Tamamlanan

Mahalle Parkları

Mahalle Parkları Kayı , Zaferiye , Atçeken ve Çöl mahallelerimiz olmak üzere 4 mahallemizde tamamlanmıştır.

Hane-İ-Mevan

HANE-İ MEVAN PROJEMİZİN AMACI Artan teknolojik aletler (Internet,tablet,bilgisayar,tv,sosyal medya vb.) neticesinde gençlerimizin sosyal hayattan ve kültürümüzden uzaklaşması neticesinde eski gelenek ve göreneklerine döndürmeyi hedeflemektedir. Özellikle mahalle merkezi ve cami alanlarına yakın bölgelerde yapımı devam eden inşatlarımızın bitmesi ile beraber projemiz yürürlüğe girecektir.Özellikle televizyonun hayata girmesiyle gençlerimiz eski oda ve sohbet kültüründen uzaklaşmakta ve neredeyse gelenek ve göreneklerimiz ile akrabalık ve dostluk ilişkilerin kaybolma noktasına gelmiştir.Teknolojinin hayata girmediği zamanlarda insanlar özellikle akşam sohbetlerinde bir araya gelir büyükler konuşur küçüklerde hem onlara hizmet eder hemde konuşmalarını dinleyerek hayata hazırlanırdı.Günlük konuşmalara bakıldığında günümüz gençlerin atasözleri kullanmadığı, deyim ve eski söylemleri unutarak hayatımızdan çıktığı gözlemlenmektedir. İşte bu projemizle hedeflenen eski şark odası şeklinde tasarlanan odalarda cemaatin toplanarak oda kültürünü canlandırmak.Ayrıca bu projemizin bir diğer kullanım amacı ise düğün ve taziye evleri olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Projemizin içerisinde misafirhane bulunmakta olup,o yöreye misafir olarak gelen her kişiyi ağırlayabilecek hertürlü konsept bulunmaktadır. Edep , Haya , Saygı , Sevgi , gelenek , görenekler gibi Ahlaki değerler maalesef günümüzde kaybolmaya başlamıştır. Oda sohbetleri ile gerek güncel gerek geçmiş tarihler ve islami sohbetlerin yapılması ve özümüze , değerlerimize dönüşümüze katkı sağlanacaktır.

Yenicoba OBA Beyler Konağı

Tesiste Fitness, sauna , hamam , buhar odaları , dinlenme odaları , kafe , çok amaçlı salonlar, şark odası , sinema ve konferans salonu ile yönetim odası bulunacaktır. Böylelikle mahallede eksikliği önemli derecede hissedilen sosyal ve kültürel tesis açığı giderilecektir.

Yenicoba Gülay SAMANCI Hanımlar Kültür Evi

İçerisinde hanımlarımızın vakit geçirebilecekleri sergi salonları, kütüphane, sinema ve konferans salonu, bilgisayar derslikler ve sınıflar yer alan projemiz tamamlanmıştır.

Hodoğlu İş Merkezi

Hodoğlu mahallemize yapılacak olan projemizde 2 adet dükkan ve 1 adet fırın bulunan projemiz bitme aşamasındadır.

Cihanbeyli Kapalı Pazar Alanı

Toplam 7 bin 120 metrekarelik alana kapalı pazar alanında iş yerleri, duşa kabinler, fırın ve soğuk hava depoları bulunmakta olup projemiz tamamlanmıştır.

Ayşe TÜRKMENOĞLU Hanımeli Anıt Parkı

Cihanbeyli Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Ayşe Türkmenoğlu Hanımeli Anıt Park projesinde hanımlarımızın el becerilerini, yöreye ait kültürel değerlerini sergileyebilecekleri butik satış yerleri bulunmaktadır.

Cihan Site

Cihanbeyli Belediyemiz tarafından ilçemiz Atçeken mahallesinde bulunan ve yıllardır yıkılamayan hal binası yıkılmıştır. İçerisinde kapalı otopark, iş merkezi ve konutlar olan projemiz tamamlanmıştır.

Yatırımın Böylesi, Organize Sanayi Bölgesi

Organize sanayi bölgeleri sadece gelişmekte olan ülkeler için değil aynı zamanda gelişmiş ekonomiler açısından da çok önemlidir. Belirli düzen içerisinde aynı sektör işletmelerinin bir araya geldiği gibi farklı sektörden işletmelerin de bir araya geldiği yerlerdir. OSB’ler de daha düzenli bir ekonomik yapının....

Parke Taşı Yol Çalışmaları

2014 yılından bu yana süregelen yol çalışmalarıyla Cihanbeyli güzelleşiyor. Her detayı düşünerek yerleştirilen taş parkelerle Cihanbeyli yollarını konforlu hale getirmeye devem ediyoruz. Ulaşmanın ve ulaşılmanın kolaylığı için ana yollar, mahalle yolları, köy yolları ve en küçük birim....

Cihanbeylinin Yeni Hobisi

Hobi Bahçeleri Şehrin stresinden, koşturmacasından uzaklaşmak, doğaya dönmek ve doğa özlemini gidermek, kendi uğraş ve emeği ile ürettiği yiyecekleri sağlıklı biçimde tüketmek isteyenler için hobi bahçeleri düzenlendi. Hobi Bahçelerimiz Karşıyaka Mahallesi’nde 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın yanında yeşertilerek....

Çamlı Köşkle Sosyal Aile

Gençlerin, çiftlerin, ailelerin huzuru ve sessizliği dinleyebileceği, çocukların gönlünce eğlenebileceği geniş ve donanımlı alanları, ilçemiz insanı için günlük yaşamda kullanabileceği şekilde oluşturuldu. İçerisinde peyzaj alanları, yürüyüş alanları, fitness alanları, kamelyalar ve.....

  • 1
  • 2