GENÇLERE YATIRIM

Cihanbeyli Belediye Başkam Mehmet Kale’nin 4,5 yıllık hizmet seferberliği kapsamında gençlere yönelik yatırımlar dikkat çekiyor. Bölgenin ve Konya’nın en modern ve kapsamlı Halk Eğitim Merkezi ile spor kompleksleri Cihanbeyli’ye kazandırıldı .

 CİHANBEYLİ Belediye Başkanı Mehmet Kale, gençlere verdiği değer ile dikkatleri üzerine topluyor. Hemen her projede gençliği hedef alan Başkan Kale, özellikle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü nün desteği ile hayata geçirilen spor tesisleri ve Halk Eğitim Merkezi projesi öne çıktı. Bölgenin ve Konya’nın en modern ve kapsamlı Halk Eğitim Merkezi ile spor kompleksleri Cihanbeyli’ye kazandırdıklarına dikkat çeken Başkan Mehmet Kale. ’Gençlerimiz için çeşitli kursraların açılması ve uğraş sahaları oluşturulması amacıyla Cihanbeyli Gençlik Merkezimizin kurulmasını sağladık. Yarınlarımız olan gençlerin en donanımlı şekilde yetişmesi için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. bundan sonra da yapacağız. Azimle, kararlılıkla, aşkla yürüdüğümüz bu hizmet yolunda önümüze hangi zorluk çıkarsa çıksın her zorlukla beraber bir kolaylık vardır’ müjdesinden aldığımız güçle, bir işimiz bittiğinde hemen diğerine başladık. 4 bin 109 kilometrekarelik bir alanda hizmet vermenin zorluğunu azimle aşarken, bölgemizdeki farklılıkları da vatan sevgisinde birleştirdik. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet anlayışımıza kararlılıkla bağlı kaldık. Birlikten güç. güçten hizmet ürettik. Gençlerimiz her şevin en iyisine en güzeline layık’ dedi.

 GENÇLERE YÖNELİK SES GETİREN PROJELER

 ‘Gençlerimize yönelik kayda değer çalışmalar yaptık’diyen Başkan Kale, sportif alandaki çalışma ve yatırımlara da dikkat çekerek. ’Özellikle Cihanbeyli Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören evlatlarımızla hasbihali ihmal etmedik. Onları spor yapmaya teşvik ettik. 16 sentetik çim sahanın yapımını tamamladık.Artık  Cihanbeyli’nin farklı liglerde 4 futbol takımı bulunuyor. Gençlerimiz hem spor yapıyor  hem de kötü alışkanlıklardan uzak durarak birbirleriyle kaynaşıyor. Cihanbeyli Belediye, Gölyazı, Yeniceoba ve Karabağ takımlarımıza başarılar dilerken, onlara desteğimizin süreceğini belirmek istiyorum. Bu arada Cihanbeyli Gençlik Merkezimiz de başarılı çalışmaların altına imza attı. Gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik ses getiren projeleriyle takdir topladı’ diye konuştu.