Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak,  “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz" ifadesini kullandı.
Atatürk’ün  ’en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetin tüm badirelere rağmen, gururla ,onurla dimdik ayakta olduğunu ve geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürüdüğünü ifade eden Kale, mesajında şunları kaydetti: “Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu güzel vatanı güzel yarınlara ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarma arzumuz ve hedefimiz devam etmektedir.  Gazi Mustafa Kemal’in temel felsefesi, bu ülkeyi muasırlaştırmak, milletimizin sahip olduğu imkânları güçlendirmek, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaktır. Hepimizin en temel görevi, onun bu ideallerini, en ileri bir demokrasi bilinciyle hayata geçirmektir. Bizler de Büyük Türkiye hedefimize ulaşmak için ülkemizi hizmetlerle donatıyoruz.  Türkiye bugün bölgesinde yıldızı parlayan, örnek gösterilen bir konuma yükselmiştir.  Bu düşüncelerle, vefatının 79. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla ve rahmetle anıyorum."dedi.